2019. aasta esimene kuu on märkamatult oma lõpu leidnud ja teine alanud, ent veel üpris äsja alanud uut aastat on alles omajagu. Veel on aega vaadata tagasi möödunule ja samas tõsta pilk ette praegusele. Et aasta korralikult hoo sisse saaks, on inimestel ikka kombeks muutuda, kasvada ja areneda paremaks ning targemaks. Eks ole ju iga väike lubadus ja sihtmärk oluline mõjur, et end motiveerituna hoida ja kõrgustesse pürgida Ka meie töökas kollektiiv pole erand. Igaüks meist on andnud iseendale suuremaid või väiksemaid lubadusi. Huvitav oleks ju järgmisel aastal võrrelda, kui mitu neist ka täidetud sai.

Mis on Sinu selle aasta lubadus(ed)? Kas andsid ka eelmine aasta mõne lubaduse? Kas mõni ka täidetud sai?

KASPAR, vanemprojektijuht:
Üldiselt püüan võimalikult vähe lubadusi anda, kes neid ikka murda tahab ja endas pettuda… Aga üks asi, mida kindlasti teha tahaks, on poolmaraton ära proovida.
Eelmisel aastal mõtlesin, et õpiks uue keele selgeks õppida. Niisiis võtsin kätte ja pusisin rootsi keelt Duolingo abil ja isegi üsna aktiivselt ja edukalt läks, aga aastavahetusega on nüüd see kahjuks soiku jäänud.

KRISTE, projektijuht:
Sellel aastal olen endale andnud üsna mitu lubadust, need kõik keerlevad ühe sõna ümber: ”Heal” ehk maakeeli ,,tervene”. Olen enda vastu viimastel aastatel liiga karm olnud, olin lausa iseenda suurim vaenlane. See aasta tahan tasa ja targu oma keha, meele ja hinge tasakaalu viia ja iseenda parimaks sõbraks saada. Pean päevikut, teen asju mõõdukalt, võtan rahulikult, ühe päeva korraga. Lisaks jooksen lõpuks ka pikalt edasi lükatud maratoni ära.

Eelmisel aastal lubasin, et lähen välismaale reisile. See eesmärk sai päris uhkelt ka täidetud.

TATJANA, projektijuht
Minu lubadused olid ja on üsna konkreetsed. Sellel aastal tahan taaskord pärast pikka pausi hakata aktiivselt spordiga tegelema. Eelmisel aastal andsin eesmärgi lugeda võõrkeelseid raamatuid ja see sai ka kenasti tehtud.

INDREK, projektijuht:
Mina ei ole seda tüüpi inimene, kes new year new me hullusega kaasa läheb. Pigem annan endale eesmärgid ja lubadused sõltuvalt hetkeolukorrast ja enesedistsipliinist, see ei sõltu kuupäevast. Seega tunnistan ausalt, et ei andnud ei eelmine ega ka see aasta ühtki konkreetset lubadust, vaid kulgen jooksvalt paremuse poole.

SIRET, tõlkija:
Luban taaskord leida sädeme spordist, tasakaalu viia oma vaimne ja füüsiline zen-olek.

DORIS, tõlkija:
Minu lubadus on oma sundasendist tekkinud piinav õlavalu kaduma panna!

ROBY, tõlkija:
Olen üldiselt äärmiselt tagasihoidlik lubaja. Eelmine aasta mõtlesin, et võiks füüsiliselt veidi aktiivsem olla. Üritan sama joont ka sellel aastal jätkata.

EKATERINA, tõlkija:
Mina lubadusi ei anna, sest ma ei taha enda valikuvabadust ise piirata. Elan ja olen hetkes, püüdlen paremuse poole. Eelmisel aastal aga lubasin, et ma ei alistu kellegi ega millegi ees ja see õnnestus väga hästi.

JEKATERINA, tõlkija:
Sellel aastal luban olla iseenda parim sõber, sest see on midagi sellist, mida on väga raske saavutada, ent on vajalik. Peas on alati kellegi teise hääl, kes kritiseerib ja arvustab: ,,No mida sa nüüd teed? Kes niimoodi siis teeb?! Mida sa passid niisama? Oleksid võinud kasulikum olla!” jne. Ma ei räägiks ju KUNAGI oma parimate sõpradega nii, miks siis ma iseendaga niimoodi kogu aeg kurjustan?
Eelmisel aastal aga lõin aga oma elus täieliku korra majja ja vabanesin üleliigsest: materiaalsest rämpsust toksiliste inimesteni välja

Nagu näha, siis kulgevad meie kollektiiviliikmete lubadused ja vaated üsna seinast seina, ent üks ühine muster joonistub siit siiski välja: igaüks meist pürgib paremuse poole, kas siis isiklikus elus, tööalaselt (Dorise õlavalu on tõenäoliselt just tingitud ebakorrektsest asendist arvutikuvarite ees – siinkohal miskit, mida kõik võiksid arvesse võtta: seljad sirgu!), vaimselt või füüsiliselt. Paslik oleks rõhutada Jekaterina lähenemist: iseennast tuleb austada ja armastada ning Indreku viis alustada enda paremaks voolimisega siis, kui sa selleks ise valmis oled, on ka kulda väärt. Seega andke endale aega ja kannatust, et eesmärgid täide viia ja aasta edukalt mööda saata.

  • Ly