Hambaarstide erialamess Hammaslääkäripäivät 2016 Soomes

Meie tõlkebüroo osales ka tänavu Soome hambaarstide suurüritusel Hammaslääkäripäivät, mis toimus 24.-26.novembril Helsingis. Üritust korraldab Soome Hambaarstide Ühing Apollonia. Külastasime messi teistkordselt.

Huvitavad eksponendid ja kõnelejad

Soome suurim erialamess suutervise, hambaravi ja vastava varustusega tegelevatele professionaalidele toob igal aastal kokku tuhandeid spetsialiste mitte üksnes Soomest, vaid ka kaugemalt nagu Itaalia, Saksamaa, Austria, Jaapan, jm. Messi raames korraldatakse tooteesitlusi, peetakse loenguid ning tutvustatakse uuemaid trende tootearenduses.

Seekord oli messil välismaiseid esinejaid 5 eri riigist sh Dr. Bernie H Whitaker (UK) ettekandega „Mindful distraction and relaxation – a new approach to managing dental anxiety and pain“, Dr. Paweł Plakwicz (Poola) rääkis teemal „Contemporary Treatment for Missing Teeth in Growing Patients. Autotransplantation – The Natural Choice“, Prof. Frank Lobbezoo (Holland) ettekandega „Bruxism – diagnosis and management“, Dr. Marcus Dagnelid (Rootsi) ülevaatega „Implantologian prekurssi: A day of Inspiration“. Täpsema programmi leiad siit.

Messil olid muude firmade seas oma stendidega väljas ka Eestiski esindusi omavad hambaravitoodete firmad nagu W&H, Voco, Coltene, Heraeus Kulzer, GC, Plandent, 3M, DAB, jpt. Esindatud olid ka mõned Eesti omafirmad nagu Dentes Grupp Soome esindus ja Dental Marketing.

Meie huvi messi vastu – kliendisuhted ja koostööpartnerid

Tõlkebüroo NEON huvi messi vastu tulenes otseselt meie tööst hambaravialaste tõlgetega. Läksime sinna kohtuma oma klientidega ning looma uusi sidemeid Soome hambaravispetsialistidega, kes assisteeriks ja konsulteeriks meid tõlgete valmimisel eelkõige soomekeelse hambaraviterminoloogia osas. Kuna tegeleme erialatõlgetega, siis on meie jaoks ülimalt oluline hoida kontakti vastava valdkonna spetsialistidega ning olla kursis nii selle eriala spetsiifikast lähtuvate päevakajaliste teemadega kui nende toodete ja teenustega, millega oma tõlgetes kokku puutume.

Uuendused tänapäeva hambaravis

Lisaks kohtumistele klientidega oli messil näha ja kuulda palju huvitavat. Nagu ikka sarnaste suurmesside puhul esitleti ka Hammaslääkäripäivät raames uuenduslikke tooteid. Tutvustame siinkohal paari neist.

HELPie

Messi raames tutvusime Dr. Riitta Pietarineniga, kes esitles oma innovaatilist hambaraviabivahendit HELPie. Tegemist on ühekordseks kasutamiseks mõeldud sülje- ja veeimuriga, mis toimib samaaegselt nii suutoestaja kui keelehoidjana ning hõlbustab seeläbi hambaarstide ja suuhügienistide tööd. Dr. Pietarinen leiutas HELPie lähtudes isiklikest vajadustest. 2014.aastal lõi ta firma Medrian, mis arendab, toodab ja turustab HELPie eeskujul teisigi hambaravis kasutavaid abivahendeid. HELPie on saavutanud populaarsuse paljudes riikides ning on muu hulgas leidnud kasutajad ka Eestis. 2015.aastal valiti see toode Soome kolme parima innovatsioonitoote hulka ning tänavu sai see messi Hammaslääkäripäivät Innovatsiooniauhind 2016 erilise tunnustuse osaliseks (Innovation award 2016 Honorable mention).

Vaata HELPie omadusi ja kasutamist tutvustavat videot siin.

DMS

Lisaks HELPiele tutvusime lähemalt firma DMS (Digital Marking Systems) tootega, mis võimaldab märgistada proteese digitaalse identifitseerimiskiibiga. DMS turvamärgistuse abil on võimalik kiiresti ja vaevata ning inimese isikuandmeid avaldamata tuvastada proteeside omanikku. DMS turvamärgistus kinnitatakse proteesile selle valmistamise või parandamise käigus ning selle võib tellida nii hambalabor, hambatehnik kui hambaarst. Turvamärgistusel olev kood aktiveeritakse DMS.fi kodulehel, misjärel on proteesi kadumise korral võimalik see turvamärgistuse abil tuvastada ning tagastada omanikule. See toode on mõeldud eelkõige neile hambaravispetsialistidele, kes soovivad proteeside tellimise või nende parandamise käigus pakkuda oma klientidele lisaväärtust ja täiendavat turvatunnet.

MerdientOptergo

Hammaslääkäripäivät 2016.aasta innovatsiooniauhinna võitjana kõitis me tähelepanu firma MeridentOptergo, kes pälvis auhinna pikaajalise töö eest luupide MO Loupes arendamisel. Messil jagatav iga-aastane innovatsiooniauhind omistatakse firmale, kelle järjepidev teadus- ja arendustegevus aitab kaasa hambaarstide töötingimuste parandamisele ning klientide turvalisuse ja heaolu tagamisele. Antti Ulvio ja Per Johan Petterson vastavalt MeridentOptergo Soome ja Rootsi kontorist olid nii lahked ja tutvustasid meile nende poolt pakutavate luupide eripära ehk seda, mil moel need erinevad teistest ja kuidas need aitavad hambaarstide tööd kergemaks muuta.

Mitmekülgne erialamess

Hammaslääkäripäivät on vaieldamatult väga mitmekülgne hambaravispetsialiste koondav üritus. Soovitame kõikidel asjahuvilistel kindlasti seda külastada, sest isegi mitte-spetsialistile leidus seal palju huvitavat ning õpetlikku alates kõrgtehnoloogilisest hambaravitehnikast kuni suutervisega seotud toodeteni nagu seda on uued ja huvitavad hambaharjad ja hambapastad, mida läheb vaja meist igaühel. Tahame tänada kõiki, kellega messi raames kohtusime ning spetsialiste, kes nõustusid meiega koostööd tegema.

Hambaravialased tõlked

Tõlkebüroo NEON tegeleb erialatõlgetega, mille hulka kuuluvad ka meditsiini- ja farmakoloogiatõlked sh hambaravialaste materjalide tõlked. Tegutseme tõlketurul juba aastast 2000. Oma töös kasutame terminoloogilise ja sisulise ühtsuse tagamiseks uusimat tõlketehnoloogiat (CAT tools) ning meie teenused on sertifitseeritud vastavalt ISO9001 ja ISO17100 nõuetele.

Loe selle kohta, mida annab ISO nii kliendile kui teenuseosutajale ning miks on erialatõlgete puhul vajalik just sertifitseeritud teenus.

Kokkuvõtliku ülevaate meie firmast leiate siin.

  • Ly